Początek

Nagranie zostało zrealizowane przez Studio B1 – Norbert Blacha w Centrum Duszpasterstwa Akademickiego w Rybniku w czerwcu 2006 roku.

„Początek był trudny, jak wszystkie początki, jednak dzięki wytrwałym próbom i determinacji w 2006 r. światło dzienne ujrzała nasza pierwsza płyta, stąd też jej wiele mówiący tytuł. Album zawiera przekrój repertuaru, wykonywanego podczas działalności chóru DAR od – nomen omen – początku jego istnienia. Znalazły się tutaj zatem dawne i współczesne utwory sakralne, pieśni tradycyjne – te wykonywane podczas uroczystości i te bardziej frywolne – oraz kilka gospel songs”


Religioso e Poetico

Płyta została zrealizowana przy współpracy z Polskim Radiem Katowice. Nagrań dokonano w Kościele p.w. Ducha Świętego w Wodzisławiu Śląskim w lutym i marcu 2009 roku.
Patronat Honorowy: Metropolita Górnośląski Ksiądz Arcybiskup Damian Zimoń

„Album, który z przyjemnością oddajemy w Państwa ręce, jest potrójne sygnowany. Po pierwsze, jest kompozytorskim autografem Jacka Glenca – twórcy wszystkich utworów składających się na tę płytę. Zaprezentowane na niej kompozycje dzięki charakterystycznym dla Autora współbrzmieniom nawiązują ze sobą wyjątkowy dialog, zarówno stylistyczny jak i emocjonalny, przy czym pozostają niepowtarzalnymi, odrębnymi bytami.

Własnoręczny podpis złożyła tutaj również dyrygentka Joanna Glenc, bez której nie wyobrażamy sobie naszego istnienia i która stale poszerza granice zakreślone tkwiącymi w nas niedoskonałościami

Fakt, że to właśnie my jesteśmy wykonawcami, poczytujemy sobie za zaszczyt i szczególny Dar. Ze wzruszeniem i radością umieszczamy zatem na płycie trzecią sygnaturę – naszą wrażliwość. Ufamy, że Państwo razem z nami doznają tego, do czego wszyscy tęsknimy – harmonijnego i autentycznego Piękna.”

Autograph
Crucifixus a 8 voci
Totus Tuus
Chorał AMEN a 8 voci
Kochać i tracić

 

Adoratio

Płyta została zrealizowana przy współpracy ze Studiem B1 Gliwice. Nagrań dokonano w Kościele p.w. św. Anny w Świerklanach w maju i czerwcu 2014

Producent: Towarzystwo Przyjaciół Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku


 

 

MIRIAM

Album powstał dzięki współpracy Rybnickiego Chóru Kameralnego Autograph pod dyrekcją Joanny Glenc, poetki Aleksandry Stężały oraz śląskiego muzyka – kompozytora Jacka Glenca. Chcieliśmy zaproponować naszym Słuchaczom muzyczno-słowną formację medytacji, skupionej wokół Maryi. Niniejsza płyta niech będzie hołdem złożonym Tej, której krótkie Fiat otworzyło bramy nieba.